Про клуб

Кілька слів про нас – про Клуб “Вертикаль”. Він об’єднує ентузіастів своєї справи і на сьогодні залишається єдиним таким клубом у Києві

Що наш Клуб дає людині? Те, що дають людині Гори:

  • Життя з великої літери, а не животіння у щоденній метушні
  • яскравий контраст смаку адреналіну та спокою – недосяжний у повсякденності
  • граничні фізичні навантаження, які здаються найкращим відпочинком
  • відвідування фантастично красивих, унікальних місць, недоступних для  звичайних людей
  • спілкування і єднання з природою
  • прекрасний колектив, без якого вже не уявляєш свого життя
  • знайомство з кращими представниками людства
  • запас гарного настрою і життєвих сил
  • і багато-багато іншого…

Але Клуб – це передусім люди. Люди, яких сформувала і відібрала специфіка роду занять і способу життя. Це ті люди, які не можуть вимовити слово “гори” з байдужістю, ті люди, які на все життя увібрали в себе енергетику Гір і поширюють її довкола себе. Це ті, хто не здатен жити в рутині. Ті, хто відчуває потребу визначити і розширити межі своїх можливостей. Це люди, для яких важливо перебувати в здоровому, душевному колективі, отримувати задоволення, допомагаючи іншим, люди, що не можуть жити лише для себе.

Клуб засновано у 1997 році Миколою Горюновим.

На сторінках сайту ми будемо розповідати про наше життя і плани на майбутнє. Сюди ж ми будемо додавати все цікаве і корисне, що стосується альпінізму і скелелазіння. На сторінках сайту ви дізнаєтеся про історію, сьогодення і майбутнє цих красивих і небезпечних видів людської активності. З особливим задоволенням ми плануємо публікувати історичні матеріали, що стосуються Києва. У нас є чим пишатися, у кого вчитися і з кого брати приклад.

Сайт призначений для тих, кому цікаві альпінізм і скелелазіння. Для тих, хто займається ними зараз, займався в минулому або збирається зробити це в майбутньому. Тих, хто симпатизує нам і цікавиться нашим способом життя.


Що важливо знати про заняття в нашому Клубі

Навчання альпінізму і тренування

Якщо ви тільки хочете почати ходити в гори (перший рік навчання):

Щороку на початку осені ми проводимо набір в навчальні групи новачків, про що вивішуємо оголошення на нашому сайті. Набір триває близько двох місяців, після чого групи навчаються і тренуються до травня .

Заняття складаються з вивчення навичок, тренувань на стенді, тренувань загальної фізичної підготовки та лекцій.

Після довгих місяців навчання і виснажливих тренувань відбувається виїзд у Великі гори.

В залежності від показаних на заліках результатів людина працює або за полегшеною програмою, за наявності високих показників – за поглибленою.

У заняттях ми приділяємо увагу не тільки технічній, а й загальній фізичній підготовці, тому що великої користі від вашого вміння лазити не буде, якщо вам не вистачить сил підійти під маршрут.

Для тих, хто вже пройшов курс навчання / з’їздив у гори

Подальший ваш шлях повністю залежить від вас – ви можете ходити у тренувальні групи, а можете тренуватися самостійно, але якщо ви хочете їздити з клубом, вам доведеться здавати заліки по фізпідготовці, медицині, теорії.

Для вже самостійних альпіністів:
На даний момент ми не придумали спеціальної програми для старших розрядників, та ви і самі вже люди дорослі і знаєте, як вам тренуватися, тому просто ходіть на стенд, бігайте з нами, виїжджайте на скелі і в гори, і таким чином вливайтеся в наш колектив , адже Клуб – це сума його учасників плюс спільнота.


Сайт створений і супроводжується силами і ентузіазмом наших людей. На жаль, не завжди все виходить настільки оперативно, наскільки хотілося б. Але ми обіцяємо не давати нудьгувати нашим постійним читачам, постійно поповнюючи наші сторінки свіжими цікавими матеріалами.

Ми сподіваємося, що Сайт буде корисним і цікавим для всіх читачів. Радо дізнаємося Вашу думку, побажання і критику за адресою info@vertical.kiev.ua.